У львівській школі будують криївку УПА

19 Грудня 2011, 08:17

Криївку в розрізі обладнають так, як виглядав справжній сховок. Там будуть макети зброї, гасова лампа, друкарська машинка і, звичайно, замаскований лаз.

Ініціатор підпільного кабінету історії Андрій Бень вважає, що криївка у розрізі розповідатиме про побут повстанців. Учні зможуть побачити, як жили та воювали бійці УПА.

Створити макет схованки допомагають діти після уроків. Криївку як і належить роблять з дерева, зверху вона буде замаскована травою та опалим листям.

Ініціатори будівництва кажуть вони добре знають, як виглядає справжній сховок УПА, адже неодноразово реставрували лісові криївки.

Серед речей повстанців – стіл, лавка і тапчан. На стіні обов'язково образ Покрови.

«Образ обов»язково повинен бути бо наша релігія то постійно є заснована на зберіганні нашої державності і козацтво навіть і людей які воювали за свою державу постійно мали образ біля себе», – розповів реставратор  Тарас Польовий.

Учителі впевненні, що до класу –музею приходитимуть учні інших навчальних закладів, адже побачити макет справжньої криївки у Львові практично неможливо.

«В нашій школі це є елемент пам'яті, тому що ми повинні пам'ятати тих людей, які внесли вагомий внесок у становлення держави», – пояснила директор школи  Валентина Звежинська,

Криївку планують добудувати вже за кілька днів, а згодом переобладнати та доповнити історичним матеріалом увесь клас.

Як повідомляло, зважаючи на те, що історія УПА у шкільних підручниках займає невелику частину навчального матеріалу, а в програмі рекомендованих для шкіл виховних заходів немає пункту про відзначення дати створення УПА, на Західній Україні школярам розповідають правду про повстанців за допомогою навчально-демонстраційного підручника «УПА. Історія нескорених».

Зокрема представники Центру досліджень визвольного руху за сприяння активістів Зарваницької ініціативи вже провели низку уроків, де розповіли про діяльність Української повстанської армії.

 

Normal
0

21

false
false
false

UK
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Позначки: