У Луцьку проти активістів відкрили кримінальне провадження за перевернуті портрети Януковича

Акценти
12 Грудня 2013, 15:53

«2 грудня проти Ігоря Гузя, Майї Москвич (координатор  Євромайдану у Луцьку, головамолодіжної громадської організації «Національний альянс» – ред), Сергія Григоренка (голова Луцької міської партійної організації «Батьківщина» – ред.), Володимира Бондаря, Миколи Собуцького та Богдана Шиби порушили кримінальні справи за «хуліганські дії, пов'язані з наругою над портретами президента Віктора Януковича». Зокрема, їм інкримінують хуліганські дії, пов’язані із винесенням з приміщення облради трьох портретів Януковича, вартість яких оцінена у 540 гривень», – повідомляє опозиція.

Вказано, що максимальне покарання за  ч. 2 ст. 296 ККУ  – хуліганство, вчинене групою осіб, передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

«Такі звинувачення за своєю суттю є абсурдні, оскільки портрет Януковича не належить до державних символів. Волинський штаб національного спротиву розцінює такі дії влади та підконтрольних їй органів як політичні репресії і початок системних переслідувань громадян, незгодних із бандитськими методами правлячого режиму», – сказано в заяві.

Як пишуть місцеві ЗМІ,  2 грудня у  Луцьку активісти  винесли з Волинської облради  на Євромайдан три портрети Віктора Януковича. «Портрети перевернутими пронесли до центрального майдану, розбивши їх та обплювавши. Звідти колона сформувалася і по проспекту Волі вирушила в центр міста на головний Євромайдан», – пише ВолиньПост.  

92