У Луцьку прокуратура вимагає для активістки чотири роки тюрми за перевернутий портрет Януковича

17 Грудня 2013, 09:42

Кримінальне провадження проти Москвич та ще п’яти активістів волинського Євромайдану розпочали за «хуліганські дії, пов’язані з наругою над портретами президента Віктора Януковича».

Йдеться про події 2 грудня, коли обурені діями силовиків щодо розгону Євромайдану і мовчанням влади активісти винесли з Волинської облради три портрети президента і пронесли їх у перегорнутому вигляді через центральну частину міста.

Як заявив у суді прокурор Вадим Примачук, «Москвич використовувала мирні зібрання з метою своїх особистих корисливих політичних цілей».

Прокурор зазначив, що демонстранти «протиправно заволоділи майном облради – трьома портретами президента вартістю 540 гривень. Цього ж дня Москвич зі сцени в центрі міста заявила, що перший портрет потрібно спалити, другий – повісити на дереві, третій – віддати людям на самосуд».

На перекваліфікації обвинувачення на частину 2 статті 296 Кримінального кодексу України (підбурення і заклики до знищення майна, яке є власністю держави) наполягав слідчий Юрій Маркевич. Він висловлювався проти присутності преси під час судового засідання, бо вважав, що всі журналісти є прихильниками Москвич. Він також аргументував свою вимогу щодо арешту тим, що в іншому разі дівчина матиме можливість спілкуватися з громадою через соцмережі.

Адвокат Майї Москвич Сергій Величко заявив, що оскаржуватиме рішення суду.

Раніше під домашній арешт посадили депутата міськради Сергія Григоренка. Інший фігурант «справи портретів», депутат Волинсьої облради Ігор Гузь заявив у мережі Facebook, що не отримував жодного повідомлення про спробу вручити йому повістку в будь-якій кримінальній справі. Днями Гузь виступав на сцені столичного Євромайдану та в центральних ЗМІ.

Гузь дивується з інформації про те, що з Луцька до Києва виїхала оперативна група слідчих прокуратури та МВС з метою пошуку трьох активістів Волинського Євромайдану – «щоб чи то вручити мені повістку чи то затримати та доставити до Луцька, так як я вже перебуваю у розшуку. А далі рішення суду і тримання під вартою у СІЗО».

Упродовж засідання у справі обрання запобіжного заходу до Москвич, яке тривало 16 грудня з перервами з 9-ї ранку до опівночі, під стінами суду прихильники підтримували дівчину, співали патріотичні пісні і скандували «Майї – волю!».

Сторона обвинувачення вимагає для Майї Москвич до 4 років позбавлення волі за статтями 296 та 295 Кримінального кодексу.