У Луцьку на прохання матері демонтували скандальний пам’ятник Кузьмі Скрябіну

2 Березня 2016, 16:13

У Луцьку 1 березня демонтували пам'ятник Андрію Кузьменку на прохання матері через несхожість з музикантом. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міськради.

Згідно з текстом, мати покійного Ольга Кузьменко звернулася з офіційним листом до міського голови Миколи Романюка із проханням здійснити демонтаж для подальшої реконструкції пам'ятника.

У листі вона повідомила, що довірила реалізувати роботу з реконструкції двом київським скульпторам. Кошти на проведення цих робіт надасть підприємець, депутат Луцької міської ради Андрій Покровський, який був ініціатором встановлення першого в Україні пам'ятника лідеру групи «Скрябін» в Луцьку.

Цей пам'ятник, встановлений 1 жовтня 2015 року на території «Сіті-Парку» на проспекті Свободи, який зараз перебуває в комунальній власності.

Як уточнив помічник депутата Покровського Тарас Шкітер, нова скульптура повинна з'явитися на колишньому місці до дня народження Андрія Кузьменка, 17 серпня цього року.

У соціальній мережі Facebook в групі «СКРЯБІН. Фан-клуб «Модна країна» Луцьк» Ольга Кузьменко написала: «На щастя, у нас немає ніяких непорозумінь з людиною, яка вирішила вшанувати пам'ять про Кузьму таким чином. Разом з ним ми прийшли до згоди щодо нових виконавців цієї відповідальної роботи – це скульптори з Києва. Однак їхні імена розголошувати поки не будемо. Вони визначили строк для виконання такої портретної роботи 4-6 місяців. Я дуже прошу ЗМІ не перетворювати цю ситуацію у дешевий фарс. Я обіцяю вам, що пам'ятник Кузьмі Скрябіну у вашому місті буде гідним і професійно виконаним».

Як повідомлялося, у Львові прикордонники відкрили меморіальну дошку Кузьмі Скрябіну.

Нагадаємо, лідер гурту "Скрябін" Андрій Кузьменко загинув у ДТП в лютому 2015 року. 31 жовтня президент Петро Порошенко підписав Указ, яким нагородив Андрія Кузьменка посмертно орденом «За заслуги» І ступеня.