"Ми щоденно контролюємо питання щодо регулювання руху етапування ув’язнених та своєчасного направлення до місць позбавлення волі засуджених, вироки стосовно яких вступили в законну силу", – зазначив він.
При цьому прокурор столиці додав, що для об’єктивного володіння ситуацією в СІЗО він особисто щомісяця здійснюється прийом ув’язнених.
"Скоординована робота по нагляду за Київським СІЗО дала свої результати – вперше за 5 років вдалося повністю ліквідувати переповнення ув’язненими", – запевнив Мельник. Він уточнив, що "таких результатів досягнуто, насамперед, завдяки вжитим прокуратурою столиці заходам".
"Це – виважений підхід до обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (в 2011 році арештовано 1014 осіб, а в 2012 році майже вдвічі менше – 574), принципова позиція держобвинувачів щодо прискорення судового розгляду справ, контроль за направленням засуджених до установ виконання покарання, відкриття дільниць СІЗО при виправних колоніях Київської області тощо", – уточнили в прес-службі.
Колишні ув'язнені повідомляють, що в ізоляторі утримується майже в два рази більше осіб, ніж передбачено.
Днями Генпрокурор визнав, що у більшості СІЗО камери не придатні для утримання людей.
Нагадаємо, у вересні 2011 року тоді уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова констатувала переповненість Лук'янівського СІЗО. За її даними, жінкам в ізоляторі доводиться спати по черзі або вдвох на одному ліжку, також не вистачає місць для іноземців.
У лютому 2012-го в столичній прокуратурі заявили, що стурбовані переповненістю, рівнем медичної допомоги й станом камер у Лук'янівському слідчому ізоляторі в Києві.
У квітні голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини й співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров підтвердив, що факти, висвітлені у фільмі журналіста Костянтина Усова про Лук’янівське СІЗО, зокрема про переповнення камер, цілком відповідають дійсності.
Читайте також: Костянтин Усов: Правоохоронні органи професійно і монопольно торгують свободою