У Луганську підпалили автомобіль опозиційного журналіста

Акценти
7 Листопада 2012, 14:13

«Міліція, яка прибула на місце події встановила, що приблизно о 20:30 місцевий мешканець 1981 року народження, журналіст, співзасновник газети «Наш вибір» після того, як почув звук сигналізації, що спрацювала у його машини, виглянув у вікно і побачив, що його машина горить. Вибігши на вулицю, власник автомашини до приїзду працівників МНС сам погасив вогонь», повідомили в міліції.

При огляді автомобіля працівники міліції встановили, що бічне пасажирське скло розбите, частково згоріли сидіння і частково пошкоджена передня панель.

З місця події вилучено пластикову пляшку з залишками рідини.

Міліція здійснює оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину.

За фактом підпалу автомобіля журналіста порушено кримінальну справу за статтею 194, частиною 2 Кримінального кодексу України: «умисне знищення або пошкодження майна (підпал, вибух)». Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 10 років.

Сам потерпілий пов'язує підпал його авто «зі своєю активною політичною позицією». «Дану подію пов'язую зі своєю активною політичною позицією, яка, напевно, йде в розріз з нашою владою, як місцевого рівня, так і УВС області та обласною держадміністрацією і з негласним керівником нашої області», – сказав Зав'ялов.

За його словами, газета під час передвиборної кампанії висвітлювала різні моменти життя обласних лідерів Партії регіонів. Зокрема, підприємницьку діяльність та махінації, які видання викривало в своїх в статтях.

«Ось результати ми бачимо: методи у Партії регіонів не змінилися з 90-х років … Як були, так і залишилися», заявляє журналіст.

Він нагадав, що випуск опозиційного видання заборонявся судом, а противники газети розповсюджували її фальшиві випуски. Зокрема, 3 жовтня рішенням Ленінського суду міста Луганська випуск газети «Наш вибір» заборонили до закінчення виборчого процесу.

10 жовтня представники КПУ протестували під ГУ МВС України в Луганській області у зв'язку з поширенням фальшивих газет «Наш вибір» і «Влада – народу!».

Як повідомлялось, на початку жовтня у місті Підгородньому на Дніпропетровщині невідомі вдруге підпалили громадську приймальню кандидата в народні депутати від об’єднаної опозиції «Батьківщина» Костянтина Писаревського.

Нагадаємо, у ніч на 8 серпня невідомі підпалили гараж лідера «Союзу Молоді Ізмаїла» Максима Волкова, який входить до складу об'єднаної опозиції Одеської області. Представники об'єднаної опозиції регіону пов'язували підпал з організаційною діяльністю Волкова.

94