У Лондоні після загибелі 29-річного британця сталися масові заворушення

7 Серпня 2011, 10:27

Заворушення почалися після того, як кілька сотень людей зібралися біля поліцейської дільниці на півночі Лондона на знак протесту проти того, що минулого четверга поліцейськими був застрелений 29-річний місцевий житель.

Свідки розповідають, що натовп почав збиратися біля поліцейської дільниці приблизно в 17:00 за місцевим часом (21:00 за київським часом).

Спочатку все відбувалося більш-менш мирно, але агресія натовпу стала різко зросла після того, як до місця прибули дві поліцейські машини.

Їх почали закидати спочатку камінням і порожніми пляшками, а потім пляшками з бензином. Зрештою машини загорілися.

"Кілька пляшок потрапили в ці машини. Одна загорілася відразу, а другу спочатку відштовхали на середину вулиці, і там підпалили. Офіцерів поліції в автомобілях не було, вони не постраждали", – сказав представник правоохоронних органів.

Всього, за даними влади, постраждали вісім співробітників правоохоронних органів, одного з них госпіталізували.

Очевидці розповідають, що саму дільницю оточили поліцейські. Вони не пускали до неї натовп, але й не намагалися як-небудь його розігнати.

Приблизно в 00:30 за місцевим часом (04:30 за київським часом) на місці з'явилися посилені наряди поліції, включаючи кінних поліцейських і спеціальні загони по боротьбі з заворушеннями.

Свідки також повідомляють, що в ході заворушень були пограбовані деякі місцеві магазини, принаймні один з них – підпалено.

Пожежним машинам було складно добратися до пожеж через те, що вулиці заповнені людьми.

Зазначимо, пасажир приватного таксі 29-річний Марк Дагган, який підозрювався у скоєнні ряду злочинів, загинув під час перестрілки з поліцейськими, які мали намір провести обшук в автомобілі. Під час затримання також був поранений один з патрульних поліцейських. За даними поліції, Дагган почав стріляти у правоохоронця першим.

Розслідування обставин цього інциденту проводить незалежна комісія зі скарг на поліцію.

Фото: стоп-кадр відео каналу 24, Sky News