У Лівії західну коаліцію чекають арабські «перевертні»

24 Березня 2011, 15:44

«Каддафі – досвідчений політик, він уже заявив арабському світові й Африці, що його країні загрожують неоколонізатори, які насправді прагнуть здобути контроль над лівійською нафтою. Така пропаганда справляє ефект на арабів, які й без того вже з підозрами ставляться до Заходу, а картинка вбивств невинних громадян ще дужче підсилить ці переконання», – пояснює Бініон.

За його словами, західних учасників надихнули здебільшого мирні революції в Тунісі та Єгипті, які показали, що араби прагнуть демократії та забезпечення прав людини.

«Бойові дії в Лівії та заворушення на території Бахрейну, ключового союзника західних держав, свідчать, що боротьба за зміни буде не з легких. Захід зіткнеться з численними викликами… Близький Схід уже не вперше кидає виклик світові у формі стрімкого й політично вибухонебезпечного конфлікту», – пояснив Бініон.

Нагадаємо, 23 березня віце-маршал британських ВПС Грег Багвелл заявив, що ВПС Лівії більше не існують як бойова сила.

Напередодні США повідомили, що передадуть командування військовою операцією протягом декількох днів і суперечки щодо майбутньої ролі НАТО не будуть цьому на заваді.

Нагадаємо, операція «Одіссея. Світанок» почалася 19 березня після ухвалення резолюції Радбезом ООН, що передбачає можливі бойові дії без застосування наземних сил. У військовій операції беруть участь Франції, Великобританія, США, Іспанія, Італія і Канада.

Детальніше про складності, які чекатимуть у Лівії на миротворчі війська читайте у свіжому номері «Українського тижня» (№12).