У Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів заарештували українських моряків

4 Березня 2016, 18:48

У територіальних водах Лівії за підозрою в контрабанді нафтопродуктів затримали екіпаж судна «Captain Khayyam», до складу якого входять також громадяни України. Про це повідомили в Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України.

«На даний час всі члени екіпажу вказаного судна заарештовані за підозрою у контрабанді нафтопродуктів і утримуються під вартою в одному з лівійських пенітенціарних закладів, що перебуває під контролем офіційних властей м.Тріполі. У справі триває досудове розслідування», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Індії засудили українських моряків із корабля, який начебто перевозив зброю

 Також повідомляється, що МЗС у взаємодії з причетними закордонними дипломатичними установами України, реалізує комплекс заходів з метою належного захисту прав українських моряків. Зокрема, встановлено та підтримується постійний зв’язок з офіційними чинниками Тріполі та представниками судновласника і налагоджено відповідну координацію із зовнішньополітичними відомствами держав, громадяни яких також входять до складу екіпажу «Captain Khayyam». Також у взаємодії з судновласником проводиться робота щодо забезпечення екіпажу судна кваліфікованим адвокатським захистом.

Крім того, посольством України в Лівії вживає всіх можливих заходів для моніторингу умов тримання українських моряків, опрацьовується питання відвідання найближчим часом українськими дипломатами заарештованих співвітчизників.

Читайте також: У Лівії з полону звільнили двох українських моряків

«Завдяки вжитим заходам, 23 лютого 2016 року рішенням Генеральної прокуратури Лівії на стадії досудового розслідування було звільнено з-під варти з «гуманітарних міркувань» громадянку України, члена екіпажу судна «Captain Khayyam», яка, за сприяння української дипмісії в Лівії, повернулась в Україну», – додали в МЗС.