У Лівії вкотре перенесли розгляд апеляції засуджених українців

Акценти
26 Червня 2013, 19:54

За даними МЗС, рішення про перенесення засідання було прийнято у зв’язку з тим, що засуджених не змогли доставити до суду через раптове погіршення безпекової ситуації.

«За інформацією Посольства України в Лівії, через раптове погіршення безпекової ситуації засуджені не могли бути доставлені до місця проведення судового засідання. У зв’язку з цим було прийнято рішення про перенесення засідання на 3 липня», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві також додали, що справа перебуває на особливому контролі МЗС та Посольства України в Лівії.

Нагадаємо, 4 червня 2012 року Військовий суд у лівійській столиці Тріполі засудив 19 громадян України до 10 років ув'язнення.

Суд визнав їх винними у замаху на вбивство, оскільки вони ремонтували військову техніку, яку використовували урядові війська.

Окрім українців, військовий суд Лівії засудив до 10 років виправних робіт трьох громадян Білорусі і одного росіянина. Ще одному росіянину присудили довічне ув'язнення. Суд визнав його координатором групи "міжнародних найманців" поваленого лівійського лідера.

Усі 24 засуджені відкидали висунуті нової владою Лівії звинувачення і стверджували, що прибули до країни працювати за контрактами в нафтовій галузі.

Україна практично відразу після вироку подала апеляцію на вирок щодо своїх громадян.

Позначки:
89