У Лівії у ході антиурядових виступів загинули 19 людей

18 Лютого 2011, 10:24

У четвер, 17 лютого, антиурядові активісти провели так званий “День гніву”, в ході якого відбулися демонстрації в Бенгазі і ще кількох лівійських містах, передає ВВС.

Як повідомляє телеканал Al Arabiya, у ході зіткнень антиурядових демонстрантів зі співробітниками органів правопорядку в Лівії загинуло щонайменше 19 осіб. Під час розгону демонстрантів поліцейські застосували вогнепальну зброю у містах Бенгазі і Ель-Байда. Близько 35 осіб отримали поранення, передає РИА Новости.

Демонстранти скандували “Народ хоче повалити полковника!” – маючи на увазі лівійського лідера Муаммара Каддафі, який править країною вже більше 40 років.

Раніше у середу, 16 лютого, у Бенгазі поліція розігнала сотні маніфестантів, що скандували антиурядові гасла. Були поранені щонайменше 38 людей. Крім того, в той день щонайменше 4 особи загинули в ході зіткнень демонстрантів з співробітниками органів правопорядку в місті Ель-Байда на північному сході Лівії.

У Бенгазі незабаром після безладів пройшов марш на підтримку лівійського лідера Муаммара Каддафі. Такі ж марші пройшли в Тріполі і Сирте, де народився нинішній глава держави.

Протести, які почалися цього тижня стали першими масовими антиурядовими виступами в Лівії за весь час правління полковника Каддафі.

Виступи в Лівії – одному з найбільших світових експортерів нафти – відбулися на тлі антиурядових маніфестацій, що охопили цілий ряд країн регіону.

11 лютого під тиском вуличних акцій протесту пішов у відставку президент Єгипту Хосні Мубарак, передавши кермо влади армії. Зіткнення між поліцією і демонстрантами, які вимагають реформ, відбуваються також в Алжирі, Ємені та Бахрейні.

Відправною точкою заворушень у регіоні стала “жасминова революція”, що відбулася в Тунісі 14 січня. Президент Зін аль-Абідін бен Алі втік з Тунісу з родиною до Саудівської Аравії і на наступний день був усунутий з посади. Зміні влади передував місяць народних заворушень, що охопили поступово всю країну.

Як і в багатьох з цих країн, антиурядові активісти в Лівії використовують соціальні мережі – такі, як Facebook – і сайт мікроблогів Twitter для організації та координації протестів.