У лютому всі засідання Ради відвідали менше половини нардепів – КВУ

25 Лютого 2020, 12:28

У лютому всі засідання Верховної Ради відвідали 178 депутатів. Про це йдеться на сторінці Комітету виборців України у Facebook у вівторок, 25 лютого.

 

Загалом у лютому відбулося 13 пленарних засідань ВР.

 

«На початку лютого парламент перейшов до розгляду змін до Земельного кодексу. Зокрема, до голосування в сесійній залі поправок народних депутатів. Традиційно це та процедура, яка не привертає особливої уваги парламентарів. Більшість поправок депутатами не враховуються, а їх розгляд є швидше формальним, аніж реальним механізмом вплинути на текст законопроекту. Ймовірно, саме це й стало причиною зниження активності депутатів у лютому», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

 

Серед фракцій ВР найвищі показники відвідування в депутатів «Слуги Народу», «Голосу» та «Європейської солідарності». Зокрема, к середньому на засіданнях Ради було присутні 75% депутатів СН, 67% депутатів «Голосу» та 62% – «ЄС». Нижчі результати в «Опозиційної платформи – За життя» – 57% та ВО «Батьківщина» – 55%.

 

«Однак ці цифри все ж є значно нижчими, аніж у січні 2020. Тоді в середньому на засіданнях Ради були зареєстровані 80% депутатів ЄС, 79% – СН, 72% – ВО «Батьківщина», 71% – «Голосу», 67% – ОПЗЖ», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, показники відвідування Ради в лютому знизилися в порівнянні з іншими місяцями. У грудні 2019 року всі засідання відвідали 240 народних обранців, листопаді – 299.

 

Як повідомлялося, 13 січня президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях Верховної Ради України».