У ліквідованому банку Курченка “застрягли” 167 млн грн заводу “Антонов”

27 Квітня 2015, 11:10

Державне підприємство «Антонов» не може забрати з «Брокбізнесбанку» близько 167 млн грн в обхід ліквідації банку. Про це йдеться у постанові Вищого господарського суду від 14 квітня.

Згідно з матеріалами справи, «Антонов» обслуговується в «Брокбізнесбанку» з 2010 року. У лютому 2014 підприємство зіткнулося із проблемою щодо розпорядження власними грошима: «Антонов» намагався відправити $2,4 млн з рахунку в «Брокбізнесбанку» на свій же рахунок у «ВТБ Банку» для погашення кредиту. Для здійснення цієї операції «Антонов» направив офіційне доручення на перерахування коштів, «Брокбізнесбанк» спочатку здійснив операцію, але вже за тиждень повернув невідправлений переказ. Повторне доручення банк проігнорував.

Відтак, у червні 2014 держпідприємство звернулося до суду з вимогою зобов’язати банк розірвати угоду, закрити поточні рахунки підприємства й перевести залишки на цих рахунках на нові в ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України». Йшлося про 128,32 млн на гривневому рахунку, 7,72 млн на доларовому, також 22,27 млн в російських рублях, 141 тис. євро і 275 англійських фунтів стерлінгів, – тобто станом на сьогодні близько 167 млн грн  по курсу НБУ.

Однак наприкінці лютого, тобто після конфлікту з банком і до судового позову, в «Брокбізнесбанку» запровадили тимчасову адміністрацію,  а за кілька днів після того, як «Антонов» звернувся до суду – НБУ розпорядився про ліквідацію фінустанови й Фонд гарантування вкладів фізосіб розпочав процедуру. В тому числі було складено перелік вимог кредиторів, в який включили «Антонова».

У суді держпідприємство наголошувало на тому, що банк повинен віддати вклади, оскільки не виконував вимоги «Антонова» ще до введення тимчасової адміністрації.

Однак, суди усіх трьох інстанцій держпідприємству відмовили, оскільки задоволення вимог поза межами процедури ліквідації банку не узгоджується з положеннями Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» і порушить в цілому баланс інтересів інших кредиторів банку. Той факт, що банк порушив умови договору про обслуговування ДП до введення адміністрації не спростовує закріпленого законом порядку ліквідації та виплати заборгованостей.

Як повідомлялося, у Києві презентували новий транспортний літак Ан-178.

Нагадаємо, торік «Антонов» програв Міноборони у суді 164 млн грн через зрив контракту на постачання транспортного літака Ан-70.