У лікарнях розділять функції керівника медзакладу на управлінські і медичні — МОЗ

5 Листопада 2018, 14:22

З 1 січня 2019 року в Україні будуть чітко розмежовані функції директора та медичного директорі: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор – виключно питаннями медицини. Про це повідомляє прес-служба МОЗ у понеділок, 5 листопада.

 

"Нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до терміну дії їхніх договорів", – зазначають у МОЗ.

 

Відповідний наказ від 31.10.2018 № 1977 затвердили у МОЗ України.

 

У міністерстві нагадали, що наразі усі функції – і адміністративні, і медичні – в українських медзакладах виконує головний лікар.

 

"Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівця – генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах Європейського Союзу. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні", – додали у прес-службі.

 

Раніше повідомлялось, що з 2019 року будуть запроваджені електронні медичні книжки, рецепти на програму «Доступні ліки» і лікарняні та почнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги. 

 

Нагадаємо,  в Україні стартувала медична реформа