У Лаврі пояснили, що будівництво трьохповерхової споруди – це реконструкція погребу

12 Червня 2012, 15:48

«Владика Павло вже казав, що це погріб, який тут був і раніше. Вони його відновлюють для укріплення стін… Зараз владика перебуває в лікарні. Думаю, що наступного тижня ми офіційно дамо коментарі, щоб не було розмов. Це наша країна і не хочеться позоритися перед міжнародною спільнотою», – зазначила вона.

Таку інформацію підтвердив і міністр культури Михайло Кулиняк.

«Щодо цієї будівлі, то я знаю, що там була реконструкція льоху. Ми вивчаємо цю ситуацію, і я думаю, що найближчим часом збереться науково-методична рада за участю духовенства церкви, і ми отримаємо абсолютно повну інформацію», – заявив він.

За словами Кулиняка, з боку міністерства видані дозволи саме на реконструкцію погребу.

«Наскільки вони витримані чи ні, ми визначимо. І звичайно наполягатимемо, щоб воно (будівництво – Ред.) відповідало нормам, всім рекомендаціям і дозволам», – додав Кулиняк.

На запитання, чи може загрожувати будівництво виключенню із охоронного списку ЮНЕСКО, Кулиняк повідомив: «Виключно не загрожує. Але більш повну інформацію я зможу вам дати через деякий час».

У свою чергу, архімандрит Варсонофій повідомив кореспонденту Тижня, що окрім реконструкції погребу в будівлі також облаштують братську трапезну для монахів.

«Владика Павло вже давав інтерв’ю, що там був льох-погріб, і буде реконструкція цього погребу і братська трапезна для монахів», – сказав він.

На уточнюючі питання, чи може бути погріб у три поверхи, архімандрит зазначив: «Я не все можу сказати. Більше (компетентний – Ред.) владика Павло. Я скажу прес-службі, щоб дали інформацію, щоб всі знали. Ніякої таємниці нема».

Нагадаємо, Тиждень писав про будівництво, що ведеться на території Києво-Печерської Лаври. Зокрема, там вже зведено три поверхи.