У Латвії заявили про готовність до можливих провокацій під час російських навчань “Захід”

7 Серпня 2017, 11:51

Національні збройні сили Латвії готові до можливих провокацій під час російсько-білоруських військових навчань "Захід", запланованих на 14-20 вересня цього року. У цьому запевнили в Міністерстві оборони країни, повідомляє Delfi.

Латвійське міноборони отримало запрошення направити на навчання двох спостерігачів. Однак це ще не означає, що буде забезпечена відкритість і прозорість навчань, пише видання.

У навчаннях запланована участь до 12 700 військових. Однак офіційні представники НАТО вважають, що в навчаннях можуть взяти участь до ста тисяч осіб.

Про можливі провокації під час навчань публічно висловилися командувач Національних збройних сил країни Леонід Калнінш і міністр оборони Раймонд Бергманіс.

Хоча сценарій навчань передбачає територіальну оборону Росії і Білорусі, проблемою залишається відсутність прозорості, заявили у Міністерстві закордонних справ Латвії.

Як повідомлялось, міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017".

Раніше у НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.

А США вирішили збільшити кількість винищувачів у Литві під час вересневих спільних навчань Білорусі і Росії на "Захід-2017".