У «Л/ДНР» оголосили масову евакуацію населення до Росії

18 Лютого 2022, 17:49

Окупаційна адміністрація ОРДЛО заявила про початок евакуації цивільного населення територій до Росії. Відповідні заяви зробили Денис Пушилін, який адмініструє території так званої «ДНР», та Леонід Пасечник, який адмініструє території «ЛНР».

За словами Пасічника, «Росія забезпечить організований прийом». Пушилін зазначає, що евакуюють передусім «жінок, дітей, громадян похилого віку».

Також є низка повідомлень у соцмережах, що в містах на окупованих територіях працюють сирени та гучномовці, які повідомляють, що жінки та діти мають евакуюватися до РФ.

14 років тому евакуацію оголосили у Південній Осетії напередодні російського вторгнення до Грузії. Зокрема, «Російська газета» писала у матеріалі від 6 серпня 2008-го: «Продовжується загострення грузино-південноосетинского конфлікту. На кордоні між невизнаною республікою і «метрополією» постійно стріляють, кількість жертв неухильно зростає. Становище в зоні конфлікту змінюється щогодини, а очікування великої війни вже призвело до масової евакуації дітей з Південної до Північної Осетії. Обидві сторони кажуть про необхідність термінового відновлення мирних переговорів і небажання загострювати конфлікт, але досі не можуть домовитися про формат перемовин».

«Російські миротворці здійснюють необхідне сприяння в евакуації жінок і дітей із зони грузино-осетинського конфлікту, повідомляє у неділю держккомітет з інформації та друку невизнаної республіки Південна Осетія», – йшлося у повідомленні російського державного «РІА-новини» від 3 серпня 2008-го.

8 серпня 2008-го відбулося вторгнення збройних сил РФ до Грузії. 26 серпня того року Росія визнала незалежність окупованих її військами Південної Осетії та Абхазії (які досі є визнаною міжнародною спільнотою частиною Грузії).

Зазначимо, що визначальною рисою тієї війни стала млява позиція Заходу, який прямо так і не зайняв жодну зі сторін у конфлікті. Нині очільники західних країн прямо кажуть про дії РФ, які сприяють ескалації.

Читайте також: Визнання “Л/ДНР“ – як Росія маніпулює темою “республік”

Нагадаємо також, що 14 лютого цьогоріч депутати російської Держдуми ухвалили проєкт постанови про звернення до Владіміра Путіна щодо визнання «Л/ДНР» від Комуністичної партії РФ, за який проголосував 351 депутат.

103