У Китаї обрали нового лідера

Акценти
15 Листопада 2012, 09:50

Лідером Китаю на найближчі 10 років офіційно став Сі Цзіньпін. Він прийшов на місце Ху Цзіньтао, під керівництвом якого Китай протягом останнього десятиріччя стрімко розвивався. Офіційно Ху Цзіньтао складе свої повноваження на щорічній сесії парламенту у березні 2013 року.

Нові лідери вийшли до з'їзду в порядку старшинства, і відразу після оголошення про обрання Сі Цзіньпіна на посаду генерального секретаря компартії її новий лідер виступив з промовою.

Новий голова партії наголосив, що Компартія зазнала значних змін, проте всередині досі залишається чимало проблем.

"Ми маємо невідкладно їх вирішити, – зазначив він. – У першу чергу це корупція. Ми докладемо усіх зусиль, щоб викорінити її. Уся партія має постійно залишатись у бойовій готовності".

Сі Цзіньпін заявив, що нові лідери працюватимуть задля "задоволення очікувань історії та людей".

Головними проблемами, які постають перед новим керівництвом Китаю, аналітики називають уповільнення економічного зростання, збільшення розриву між доходами різних верств населення та старіння нації.

За словами Ху Цзіньтао, необхідно розробити нову модель економічного розвитку, яка відповідатиме змінам як всередині країни, так і за її межами.

Стиль керівництва за Сі Цзіньпіна має, на думку спостерігачів, змінитись. Він молодший і краще знається на Заході. А його привілейоване виховання як дитини члена партійної верхівки надало йому впевненості у собі.

Теперішнє керівництво КНР перебуває при владі з 2002 року. Його називають "четвертим поколінням", яке керує країною після приходу до влади комуністів у 1949 році.

Напередодні у Пекіні закрився 18-й з'їзд Комуністичної партії Китаю.

Читай також: Людина, яка має змінити Китай

Фото: fotoden.info

Позначки:
92