У Китаї народжуваність за минулий рік стала найнижчою з 1949 року

Світ
18 Січня 2022, 11:35

Згідно з останніми розрахунками, рівень народжуваності в материковому Китаї впав до рекордно низького рівня в 2021 році, повдомляє Reuters. Це продовжило існуючу тенденцію до зниження, яка привела до того, що минулого року Пекін почав дозволяти парам мати до трьох дітей.

У 2016 році Китай скасував політику однієї дитини, що тривала десять років, і замінив її обмеженням на двох дітей для уникнення економічних ризиків від швидкого старіння населення. Тим не менш, висока вартість міського життя не дозволяє парам мати більше дітей.

Читайте також: Демографія. Недооцінена загроза

Рівень 2021 року (7,52 народжень на 1000 людей) був найнижчим з 1949 року, коли Національне бюро статистики почало збирати дані для додаткового тиску на чиновників, щоб вони заохочували населення народжувати.

Згідно з даними, природний приріст населення Китаю, без урахування міграції, становив лише 0,034% на 2021 рік, що є найнижчим показником з 1960 року.

"Демографічна проблема добре відома, однак швидкість старіння населення швидша, ніж очікувалося", – сказав Чжівей Чжан, головний економіст китайської компанії з управління інвестиціями та констульнаційних послуг Pinpoint Asset management.

"Це свідчить про те, що загальна чисельність населення Китаю ймовірно досягла свого піку в 2021 році. Це також свідчить про те, що потенційне зростання Китаю сповільнюється швидше, ніж очікувалось", – сказав Чжан.

Окрім дозволу парам мати трьох дітей, минулого року Китай прийняв політику, спрямовану на зменшення фінансового тягара при вихованні дітей. Це ключає заборону оплачуваного репетиторства після школи, що є величезною індустрією в країні.

Чисельність працездатного населення Китаю вже скорочується, що посилить тиск на державну спроможність платити та піклуватися про все більш старіючу країну.

Дані показали, що в 2021 році було 10,62 мільйона народжених у порівнянні з 12 мільйонами в 2020 році.

Читайте також: The Economist: за останні 40 років народжуваність у світі скоротилася майже удвічі​

Хуан Венчжен, експерт з демографії з Пекінського Центру Китаю та глобалізації, сказав, що кількість народжених ймовірно коливатиметься в діапазоні 10 мільйонів, а потім знизиться ще більше за відсутності змін у політиці.

"Однак політика забезпечить більшу підтримку народжуваності в довгостроковій перспективі", – сказав Хуан.

Народжуваність у 2020 році становила 8,52 народжених на 1000 осіб.