У Киргизії затримані лідери опозиції за підозрою у спробі захоплення влади

4 Жовтня 2012, 08:18

За їхніми словами, напередодні пізно ввечері їхні підзахисних викликали на допит у державний комітет національної безпеки. Після бесіди слідчі ухвалили рішення відповідно до законодавства затримати депутатів на 48 годин.

"Кримінальна справа, в межах якої затримано Ташиєв і Жапаров порушено у зв'язку із заворушеннями, що відбулися в Бішкеку 3 жовтня", – повідомили адвокати.

Як повідомлялось, у середу в центрі Бішкека проходив мітинг, близько 400-500 учасників якого вимагали націоналізацію найбільшого в країні киргизько-канадського золотодобувного підприємства "Кумтор". Через деякий час учасники акції зробили спробу силою прорватися на територію Будинку уряду, де розташовані парламент і апарат президента країни.

У перших рядах мітингувальників був Ташиєв.

"Я просто мав намір пройти на робоче місце", – прокоментував пізніше даний факт депутат.

Охорона будівлі застосувала проти нападників шумові гранати і сльозогінний газ. Натовп відтіснили від Будинку уряду, потім протестуючі розійшлися.

За останніми даними, під час зіткнення співробітників міліції і демонстрантів постраждали 12 людей, більшість з яких є представниками правоохоронних органів.

У зв'язку з сталися безладами в Бішкеку, особовий склад МВС республіки відучора переведений на посилений варіант несення служби.

За словами співробітників міністерства, обстановка на території Киргизії в даний час стабільна і повністю контролюється працівниками міліції. Для забезпечення правопорядку в столиці минулої ночі сюди вперше за півтора року були залучені народні дружинники з громадського об'єднання "Патріот".

Для розслідування обставин даної справи створена міжвідомча комісія, до складу якої увійшли представники всіх правоохоронних структур Киргизії.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Киргизії Жанторо Сатибалдієв днями заявив, що влада не збирається націоналізувати родовище «Кумтор».

Нагадаємо, у лютому 1400 працівників золоторудного родовища «Кумтор» почали безстроковий страйк з вимогою компенсувати робітникам затримані страхові виплати.

«Кумтор», на частку якого припадає приблизно 15% економіки Киргизстану, розташований неподалік від кордону з західним Китаєм, його часто згадують у контексті трудових і екологічних проблем.