ПАТ "Київводоканал" заявив у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння міндобрив у Десну. Про це повідомляє прес-служба компанії.
Відзначається, що 25 березня фахівці водоканалу обстежили територію поблизу селища Новосілки на березі річки Десна вище за течією від Деснянського водозабору.
"На місці було виявлено переорані з осені сільськогосподарські угіддя на відстані близько 40-50 метрів від берега річки, а на території невідомого підприємства у селищі – мішки з мінеральними добривами. На сьогоднішній день ознак внесення добрив на поля не виявлено", – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Кияни отримали можливість перевірити якість води з-під крана онлайн – карта
Представники "Київводоканалу" спільно з селищним головою Новосілок безпосередньо на місці повідомили у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння добрив у Десну. Наразі поліція має встановити власника угідь та повідомити йому про неможливість внесення добрив в зоні санітарної охорони річки.
Наголошується, що згідно з Водним кодексом України, захисні смуги по берегах уздовж води для великих річок встановлюються на відстані 100 метрів. Тут забороняється розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення, а також зберігання та застосування пестицидів і добрив. Крім того, постанова "Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва" від 1991 року передбачає кілька зон санітарної охорони Десни.
Зокрема, другий пояс охоплює її акваторію і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах вверх по течії до міста Чернігова включно, вниз по течії – до гирла.
У Київводоканалі наголосили, що Деснянська водопровідна станція забезпечує питною водою 60% Києва.
Нагадаємо, у минулому році понад 150 осіб отруїлися через зараження води у Бортничах.