На обладнанні компанії "Київстар", яке залишилося після відходу з Криму оператора, мережу неможливо запустити технічно без згоди самої компанії і постачальника обладнання. Про це повідомив президент "Київстару" Петро Чернишов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Своє повідомлення він написав, коментуючи інформацію, що раніше з'явилася в російських "Відомостях" про те, що виробник обладнання оператора в Криму, компанія Ericsson (Швеція), відмовляється встановлювати на ньому оновлення.
Зокрема, за словами Чернишова, щоб інтегрувати комутатори оператора в іншу мережу і змусити працювати, необхідно отримати коди доступу у самого оператора або виробника обладнання. Крім того, для безперебійної роботи комутаторів потрібні оновлення програмного забезпечення на постійній основі.
"Оскільки комутатор є нашою власністю, для здійснення на ньому будь-яких дій, виробнику обладнання необхідна наша згода. Зрозуміло, що кримським "націоналізаторам" нашої згоди не потрібно – на це вони і розраховували. Незалежно від дії міжнародних санкцій, наш партнер і постачальник обладнання Ericsson за умовами контракту без нашого дозволу не може нічого робити на нашому обладнанні ", – пояснив президент "Київстару".
Він також нагадав, що в серпні 2014 року оператор був змушений відключити свою мережу на півострові через несанкціоноване в неї втручання сторонніх осіб, все обладнання, вартість якого оцінювалася в $13 млн, згодом було списане з балансу компанії. Однак Чернишов додав, що компанія сподівається повернутися працювати до Криму, підкресливши, що обладнання за українським законодавством є власністю "Київстару".
"Ми сподіваємося, що повернемося до українського Криму. Залишене там обладнання за законами України – наша власність. Для сторонніх людей воно марне, хіба що на запчастини розтягнути. Мораль цієї історії: не можна присвоювати чуже. Це користі не принесе, гірше того, надасть ведмежу послугу зловмисникам ", – резюмував Чернишов.
Як повідомлялося, створений окупантами мобільний оператор Кримтелеком планував працювати на вкраденому окупантами обладнанні Київстар, але не зміг запуститися через санкції.