“Слідчі активно працюють над встановленням осіб правоохоронців, які в різні дні застосовували фізичну силу та пошкодили техніку журналістам при виконанні ними службових обов`язків”, – сказали у прес-службі, зауваживши, що наразі до міської прокуратури надійшло 21 звернення від постраждалих від дій співробітників міліції журналістів, які також активно співпрацюють зі слідством та надають відповідні відеоматеріали, щоб ідентифікувати міліціонерів, які застосували до них грубу фізичну силу.
Водночас, у прокуратурі зазначили, що процес ідентифікації міліціонерів наразі просувається не так швидко, як хотілося б і закликають представників ЗМІ надавати при наявності додаткові фото-, відеоматеріали.
В прокуратурі нагадали, що в результаті звернення 21 працівника ЗМІ відкрито кримінальне провадження за перешкоджання законній діяльності журналістів через перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів.
Разом з тим у прокуратурі зазначили, що крім цього відповідні слідчі дії за зверненнями журналістів щодо застосування до них сили з боку невідомих осіб, здійснюють органи внутрішніх справ.
У період з 21 листопада по 3 грудня до міліції надійшла 31 заява від представників засобів масової інформації про вчинення проти них правопорушень на акціях протесту.
Нагадаємо, понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.