У Київраді підтримали створення скверу імені Василя Сліпака

24 Травня 2018, 14:45

У четвер, 24 травня, на учасники постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування на засіданні підтримали електронну петицію про створення арт-скверу, якому нададуть ім’я всесвітньо відомого українського оперного співака Героя України Василя Сліпака. Про це повідомляє прес-служба міськради.

 

«Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати підтримали електронну петицію про створення арт-скверу на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік. Зеленій зоні мають присвоїти ім’я всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької опери, Героя України Василя Сліпака», – йдеться в повідомленні.

 

Водночас, зауважили в Київміськраді, присвоєння імен фізичних осіб розглядаються лише за результатами громадського обговорення. Таким чином, для дотримання процедури, встановленої законодавством, на засідання Комісії з питань найменувань потрібно буде подати історичну або історико-біографічу довідку про Василя Сліпака, письмову згоду родичів на присвоєння імені, а також обґрунтування потреби зазначеного найменування.  

 

Окрім того, зазначене питання може бути розглянуто на засіданні Комісії з питань найменувань тільки після ухвалення Київрадою рішення про надання земельній ділянці на Андріївському узвозі статусу скверу.

 

«Необхідно вирішити питання з фактичним землекористувачем та здійснити заходи щодо розроблення та затвердження проекту землеустрою щодо зміни категорії цільового призначення цієї ділянки», – йдеться в повідомленні. 

 

Як повідомлялося, петиція про облаштування у Києві скверу імені Василя Сліпака набрала достатню кількість підписів на початку травня.

 

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України повідомило, що вирішило доручити українському посольству в Франції опрацювати питання щодо присвоєння Культурно-інформаційному центру при диппредставництві України в Парижі ім'я соліста паризької опери Василя Сліпака. 

 

На місці майбутнього культурно-мистецького скверу раніше відкрили пам'ятний камінь.

 

Міністерство закордонних справ України повідомило, що вирішило доручити українському посольству в Франції опрацювати питання щодо присвоєння Культурно-інформаційному центру при диппредставництві України в Парижі ім'я соліста паризької опери Василя Сліпака. 

 

Василь Сліпак – видатний український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на Сході України. Він загинув влітку минулого року в бою від кулі снайпера. Посмертно удостоєний ордена «За мужність» I ступеню, а також звання «Героя України» та ордена «Золота Зірка».