У Києві зі скандалом відкрили книгарню «Сяйво»

9 Листопада 2011, 16:12

«Сьогодні ми відновили справедливість, яка полягає в тому, що цей магазин, який, чесно кажучи, був украдений у киян, ми повертаємо у власність нашого міста», – сказав Попов.

У цей час на вул. Червоноармійській представники трудового колективу колишньої книгарні «Сяйво» проводили акцію протесту проти відкриття нової книгарні, вигукуючи: «Банду геть!».

Голова КМДА назвав це «провокацією приватних інтересів». «Цього більше не буде, ми цивілізоване суспільство і ми будемо вести себе так, щоб захищати інтереси киян», – підкреслив Попов.

Одразу після цих слів до голови КМДА звернувся адвокат ТОВ «Книгарня «Сяйво» Олег Король, який заявив Попову, що його обдурили чиновники, оскільки за законом, право оренди цього приміщення залишається за трудовим колективом попереднього магазину.

У свою чергу, Попов запропонував спочатку провести офіційну церемонію відкриття, а потім відповісти на усі запитання. Між тим, Король продовжував наполягати на незаконності позбавлення робочих місць попереднього трудового колективу.

Після невеликого діалогу з Королем голова КМДА розрізав червону стрічку. «Це 150-та стрічка за цей рік, поки я очолюю адміністрацію. Але ця стрічка сама приємна. Ми дуже багато за це боролися», – резюмував Попов.

Працівників колишньої книгарні «Сяйво» не допустили у приміщення нового магазину, і вони залишаються на вулиці.

Офіційну церемонію відкриття нової книгарні супроводжував київський муніципальний духовий оркестр.

Ремонтні роботи в приміщенні магазину велися із серпня, вони були проведені за рахунок комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація".

Київ також в рамках відкриття представив друкувальну машину, здатну за короткий термін надрукувати необхідну книгу. У пам'яті цієї книги є 3 млн книг 24 мовами. Зараз вона знаходиться в оренді магазину і проходить пілотну експлуатацію.

Зі слів Попова, Київ вивчить попит на подібні послуги і у випадку доцільності буде розглядати питання виділення коштів для придбання цієї машини.

Нагадаємо, у серпні Київ повернув контроль над приміщенням книгарні "Сяйво".

Приміщення магазину площею 363,8 кв. м було продано управлінням з питань комунального майна, приватизації та підприємництва Шевченківської райадміністрації на аукціоні ТОВ "Абриль-Студіо" за 2,248 млн гривень у вересні 2009 року.  Надалі приміщення було здано в оренду, потім перепродано.