У Києві завтра пройде останній раунд переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС

25 Жовтня 2011, 08:39

Про це йдеться у статті «Отдаленная ассоциация» у газеті «Коммерсант-Украина».

Ювілейний, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію за задумом організаторів повинен був стати останнім у переговорному процесі, що триває з весни 2007 року .

Минулого тижня Україну та ЄС завершили узгодження найбільш складної частини угоди про асоціацію – розділу про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС.

Якщо в середу сторони знімуть питання і з політичної частини документа, це дозволить оголосити про те, що він готовий до ратифікації.

Нагадаємо, у вересні перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв висловив упевненість, що «остаточна крапка» в переговорах Києва і Брюсселя щодо угоди про асоціацію буде поставлена під час саміту Україна-ЄС, проведення якого заплановане в Києві на 15 грудня нинішнього року.

Однак після негативної реакції ЄС за засудження екс-прем’єра Юлії Тимошенко, президент Віктор Янукович заявив, що Київ готовий перенести на пізніший термін підписання угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери виявляться до цього не готові у зв'язку зі «справою Тимошенко».

Втім, у ЄС наголошують на готовності до співпраці з Україною, однак за умови дотримання європейських стандартів.