У Києві зафіксували 97 нових випадків COVID-19

22 Квітня 2020, 13:08

У Києві за останню добу зафіксували 97 нових випадків коронавірусу COVID-19. Про це повідомив на брифінгу мер міста Віталій Кличко. 

 

"Новини в мене сьогодні – не оптимістичні. Кількість киян, у яких лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус, за минулу добу збільшилася ще на 97 людей. З них – 10 медикiв. Загалом у Києві вже 989 підтверджених випадків захворювання на COVID-19", – сказав він.

Серед тих, хто захворіли: 34 жінки вiком вiд 22 до 83 років і 7 дівчат віком до 17 років, а також 52 чоловіка вiд 18 до 85 рокiв і четверо хлопців до 17 років.

 

Нагадаємо,  COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.