У Києві за добу на COVID-19 захворіли близько десяти священнослужителів

24 Квітня 2020, 13:29

У Києві за добу на COVID-19 захворіли дев'ять священнослужителів. Про це 24 квітня повідомив у Telegram міський голова Києва Віталій Кличко.

 

"9 осіб, у яких за минулу добу підтведили діагноз коронавірус, – священнослужителі: 5 – з Києво-Печерської Лаври, 3  – з Покровського Голосіївського монастиря, 1 – з жіночого монастиря Святого Пантелеймона", – пише Кличко.

 

Міський голова нагадав, що три з київських монастирів закриті на карантин через спалах хвороби в них: Києво-Печерська Лавра, Іонинський та Покровський Голосіївський монастирі.

 

Як зазначалося COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Наразі немає вакцини та ліків проти COVID-19.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 24 квітня зафіксовано 7647 випадків COVID-19, з них 193 летальні, 601 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 477 нових випадків.