У Києві викрили комерсантів на фінансуванні бойовиків

29 Листопада 2016, 10:40

Співробітники Служби безпеки України викрили у столиці комерсантів, які вели бізнес на тимчасово окупованій території та фінансували незаконні збройні формування терористичної організації «ДНР». Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Встановлено, що підприємці володіли мережею супермаркетів, частина з яких була розташована на непідконтрольній українській владі території Донеччини. Відсоток з прибутку, який приносили магазини, бізнесмени сплачували незаконним установам терористів.

 

"Під час обшуків за місцями проживання та офісах зловмисників у центрі Києва співробітники спецслужби вилучили гроші у національній та іноземній валюті, що еквівалентні майже двом мільйонам гривень. У ділків виявлено юридичну документацію, мобільні телефони з перепискою стосовно координації та узгодження протиправних дій, комп’ютерну техніку з доказами фінансування незаконних збройних формувань т.зв. "ДНР", – йдеться в повідомленні.

 

Оперативники також вилучили у комерсантів документи бухгалтерської звітності, договори, акти виконаних робіт, електронні носії інформації, банківські документи, чотирнадцять печаток юридичних фірм, через які здійснювалися нелегальні фінансові оборудки. У протиправній схемі був задіяний також один із благодійних фондів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

 

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та функціонування каналу фінансування терористів.

Нагадаємо, служба безпеки України блокувала діяльність постачальників шпигунських програм російського виробництва.