У Києві вшанували пам’ять засновника ОУН Євгена Коновальця

14 Червня 2011, 20:38

Учасники заходу почали збиратися біля центрального корпусу Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, пройшли вулицями Пирогова і Хмельницького, а також провели мітинг біля будинку Національної опери.

Після мітингу учасники ходи вирушили до пам'ятника Шевченка.

Вони тримають національні й червоно-чорні прапори, а також плакати з написами «Євген Коновалець – 120», «Поки є Батьківщина, іде нескінченна війна».

Учасники ходи співали пісні й викрикували гасла.

Серед них – прихильники партій «Всеукраїнське об'єднання «Свобода», «Конгрес українських націоналістів», «Організація українських націоналістів», всеукраїнської організації «Тризуб» ім. Бандери».

14 червня відзначається 120-річчя з дня народження Коновальця, який з 1929 року і до загибелі у 1938 році очолював ОУН.

Як повідомлялось, у березні Спільний комітет організацій українських націоналістів, бандерівців і мельниківців, пропонував Віктору Януковичу на загальнодержавному рівні відзначити 120-у річницю від дня народження Євгена Коновальця.

Януковичу також пропонувалось з колегами з Казахстану і Росії написати спільну заяву, що вони засуджують Сталіна за голодомор – злочин проти людства.

Нагадаєм, Євген Коновалець – полковник Армії УНР, командант Української Військової Організації, голова Проводу Українських Націоналістів з 1927 року. Народився на Львівщині 14 червня 1891 року. Загинув у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС.