У Києві правоохоронці під час проведення міжрегіональної операції знешкодили злочинне угрупування, до складу якого входили п'ятеро кіберзлодіїв. Їх підозрюють у причетності до 30 фактів крадіжок грошей по всій Україні. Збитки банківських установ складають понад 5 мільйонів гривень. Про це інформує департамент комунікації Національної поліції.
«Зловмисники спеціалізувалися на таємному проникненні до сервісної частини банкомату і ураженні шкідливим програмним кодом операційної системи терміналу. Це призводило до несанкціонованої видачі коштів з касет сховища банкомата. При цьому вірус «забороняв» операційній системі звертатися на основний сервер банку, а після вчинення крадіжки грошей – «зачищав сліди» своєї присутності», – йдеться у повідомленні.
Оперативники з'ясували, що члени групи готуються до чергового зараження банкомату у Києві. Відтак чотирьох зловмисників затримали безпосередньо на місці вчинення злочину. Після огляду місця події працівники поліції провели 10 санкціонованих обшуків на території міста Києва, Київської та Львівської областей.
У результаті встановлено, що аналогічні випадки зараження банкоматів мали місце на території Львівської області та інших областей України. У рамках кримінальних проваджень слідчими органами були отримані санкції суду на проведення обшуків за місцями проживання, в автотранспортних засобах та за місцями розробки зловмисниками вірусного програмного забезпечення.
«Під час обшуків виявлено та вилучено понад 20 одиниць комп’ютерної техніки, близько 50 банківських карток як на ім'я затриманих, так і на іноземців. Крім того, поліція вилучила два банкомати, що були куплені правопорушниками з метою тестування шкідливого коду та його вдосконалення. Також вилучено елементи банкомата (пристрої для запису та зчитування інформації), носії інформації та чорнові записи зловмисників», – сказано в тексті.
Слідчі Дарницького управління столичного главку поліції повідомили затриманим про підозру у вчиненні ними кримінальних правопорушень, передбачених частинами 3, 4 і 5 статті 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Після проведення необхідних технічних експертиз слідчі вирішуватимуть питання про інкримінування затриманим кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.
У поліції підкреслюють, що з огляду на чітку ієрархію та розподілення ролей серед учасників групи, вирішується питання про визнання їхній дій саме такими, що вчинені у складі організованої злочинної групи.
Суд прийняв рішення про обрання стосовно чотирьох молодиків запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Фіксація доказів злочинної діяльності п'ятого зловмисника триває. Затриманим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Слідство триває.
Нагадаємо, у березні правоохоронці затримали дванадцятьох кібершахраїв, які незаконно заволоділи грошовими коштами користувачів Інтернету в розмірі 10 млн гривень.