У Києві у вівторок, 8 травня, відкрили виставку "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори". Про це повідомляє прес-служба Українського інституту нацпам'яті.
"30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху. Про них — виставка "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори". Проект представили 8 травня — у день завершення Другої світової війни у Європі. Виставка розміщена біля будівлі Головпоштамту (Київ, вул. Хрещатик, 22)", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, вихідці з України були в Аушвіці, в Бухенвальді, в Дахау, в Равенсбрюку та в інших концтаборах нацистської Німеччини.
"Вони розчинилися в морі інших національних груп: «росіян» (громадян СРСР), «поляків», «угорців», «румунів». Через те, що Україна не була незалежною, ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів", – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що у виставкових полотнах є історії людей, яких "батьківщина" не приймала.
"Колишні в’язні нацизму в Радянському Союзі мусили пройти через доволі принизливу процедуру державної перевірки у фільтраційних таборах НКВД. За тими, хто пройшов полон, ще довго після війни зберігалися підозри. А дехто, як онучка Івана Франка Віра, після гітлерівського концтабору потрапила у табори ГУЛАГу", – зазначається в повідомленні.
Як повідомлялося 5 березня, у всіх областях України відкривається виставка в рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії "УПА – відповідь нескореного народу".