У Києві відкрили три нові станції метро

15 Грудня 2010, 15:39

В урочистій церемонії відкриття станцій взяли участь прем’єр-міністр Микола Азаров, віце-прем’єр-міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Віктор Тихонов і голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.


У ході церемонії Азаров подякував будівельникам цієї ділянки метрополітену за виконану роботу. Прем’єр проїхав у поїзді від станції “Васильківська” до станції “Деміївська”.


Експлуатаційна довжина нової ділянки метро становить 3,79 км, провізна спроможність нових станцій (проектна) – 33,7 тисяч пасажирів на годину.


Спорудження ділянки виконували в щільній міській забудові з великою кількістю інженерних комунікацій і складних гідрогеологічних умов залягання ґрунтів.


Метрополітен зазначає, що проходка тунелів за допомогою тунелепрохідного комплексу Herrenknecht із ґрунтопривантаженням вибою дала можливість виконати роботи з мінімальними деформаціями поверхні.


Також було задіяно два тунелепрохідних комплекси фірми Wirth із пневмо-привантаженням вибою.


На станціях для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями змонтовано 9 ліфтів, 3 підйомники, а також установлено звукові інформатори напрямків руху, рельєфні обмежувачі на платформах.


Будівництво станцій “Деміївська”, “Голосіївська” та “Васильківська” вели з 2005 року, у ньому брали участь понад 30 організацій.


Наступним етапом розвитку Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метрополітену стане будівництво станцій “Виставковий центр”, “Іподром” і “Теремки”. Київ також розраховує побудувати Подільсько-Вигурівську лінію метро й лінію метро “Троєщина-Осокорки” до 2015 року.


Раніше президент Янукович обіцяв виділити гроші на будівництво метро в Дніпропетровську, однак вони не передбачені у проекті бюджету на 2011 рік.


Останню станцію метро – “Червоний хутір” на Сирецько-Печерській лінії – Київ відкрив у травні 2008 року.


Київський метрополітен відкрили у 1960 році, він складається з 3 ліній, на яких розташовано 49 станцій (з урахуванням тих, які щойно відкрилися). Пасажирообіг метрополітену – близько 1,7-1,9 млн людей на добу.