У Києві відкрили пам’ятник королеві Франції Анні Ярославні

11 Листопада 2016, 08:35

У Києві на Львівській площі урочисто відкрили пам'ятник королеві Франції Анні Ярославні. В офіційній церемонії відкриття пам'ятника брали участь дипломати, представники українського уряду та місцевої влади.

"Анна точно не уявляла собі, що одного дня на початку XXI століття інша жінка, родом з Франції – це я – урочисто відкриватиме статую, зведену на її честь у центрі її рідного міста", – сказала посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. 

Також вона наголосила, що пам‘ятник усім нагадуватиме, що Анна Київська стала першою особою, яка започаткувала зв'язки між Україною та Францією.

"Зв'язки, що вибудовувалися упродовж століть і значно посилилися після здобуття Україною незалежності у 1991 році. Зв'язки, що живляться активним співробітництвом в усіх галузях. Зв'язки, які Франція зміцнюватиме і розвиватиме у майбутньому заради єдиної, вільної та сильної України, у тій Європі, в якій Київська Русь вже колись посідала належне їй місце", – наголосила посол.

Нагадаємо, у румунському місті Сігету Мармацієй повіту Марамуреш відкрили погруддя Тарасу Шевченку. У червні пам'ятник Шевченку відкрили у столиці Болгарії. Також у столиці Словенії Любляні відкрили пам'ятник українському філософу Григорію Сковороді.