У Києві відбувся Український газовий інвестиційний форум’16

29 Березня 2016, 12:49

Форум став провідною платформою для діалогу влади та бізнесу, що об’єднала фахівців з України та 20 країн світу– за для залучення іноземних інвестицій у газовий сектор країни. Форум відбувся в готелі InterContinentalKyiv.

У Форумі взяли участь понад 350 представників вищого керівництва таких компаній, як:EniUkraine, ДТЕК, Burisma, Укрістгаз, Укргазвидобування, Діпрогаз, Укрнафтогазінвест, КУБ-Газ, SmartEnergy, Українська газова біржа, AEnergy, GASE Energy, SOCAR, CadoganUkraine, Engie, AOT Energy, Électricité deFrance (EDF), Abbacore, IteraUkraine, KhaznahStrategies, UniGlobeCapital, BahiaCapital, McKinsey&Company. Зокрема, у форумі взяли участь представники державних органів та міжнародних організацій, вітчизняні та закордонні газові компанії, іноземні інвестори, а також понад 100 представників ЗМІ.

У своїй вітальній промові під час відкриття Форуму Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначив: «Сьогодні нам потрібні не тільки інвестиції, нам потрібне повне перезавантаження системи та перехід до реального ринку. Змінити систему розрахунків, перейти від клірингових коштів до реальних, розробити систему мотивації для розумного споживання, термомодернізація, – все це дозволить нам зробити прорив в галузі. Забезпечивши енергоефективність, ми позбудемося газової залежності від імпорту, надамо споживачеві якісну послугу і право вибору, зможемо більше вкладати в промисловість.Прозорість – обов’язкова умова цих змін».

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин під час Форуму наголосив: «Інвестиції у видобування українського газу не лише зменшать залежність від Росії, але й сприятимуть зростанню економіки. Адже нарощування власного видобутку стимулюватиме податкові платежі до бюджету, збільшить кількість робочих місць і покращить торгівельний баланс щонайменше на суму інвестицій уже у перший рік». Разом з тим, найбільш важлива перепона для розвитку власного видобування – надмірна зарегульованість та значний податковий тиск. Тому важливо послідовно продовжувати лібералізацію та реформування ринку, а також створювати конкурентні умови роботи на ньому, – зазначив В.Демчишин.

Андрій Коболєв, Голова правління НАК «Нафтогаз України» підкреслив: «Через зупинку процесу реформ ринку в частині цінових параметрів всі міжнародні кредитори зайняли очікувальну позицію, всі вони орієнтуються на МВФ, це ми добре розуміємо. І поки ми не отримаємо повідомлення від МВФ, що все добре і ми далі рухаємося в процесі реформи, – я вважаю, що гроші не лише «Нафтогазу», але й всій країні міжнародні донори не виділятимуть».

«Оператор вітчизняної газотранспортної системи розуміє свою стратегічну роль в процесах розвитку ринку природного газу в Україні. Окрім розробки та впровадження прозорого та недискримінаційного механізму доступу учасників ринку до ГТС, забезпечення диверсифікації та безпеки постачань, підтримки та розвитку газотранспортної інфраструктури, ми повинні створювати всі необхідні умови для розвитку ліквідного та конкурентного ринку газу в Україні у відповідності до європейських вимог та кращих практик. Загалом за останній рік «Укртрансгаз» зробив без перебільшення квантовий стрибок. Попереду не менше відповідальних задач, ми готові до їх вирішення. Сподіваємось на подальше взаєморозуміння та конструктивну співпрацю з іншими учасниками ринку. Ми відкриті до діалогу», – зазначив директор виконавчий ПАТ «Укртрансгаз» Сергій Макогон.

На Форумі була презентована Асоціація газовидобувних компаній України – об'єднання газовидобувних компаній, засноване для забезпечення енергетичної незалежності України за рахунок збільшення внутрішнього видобутку газу, створення сприятливого інвестиційного клімату та впровадження кращих галузевих практик. До складу Асоціації увійшли компанії «Укргазвидобування», ДТЕК, Нафтогаз, Burisma, GeoAllianceGroup, SmartEnergy, «КУБ-Газ» і «Полтавська газонафтова компанія». Сумарно вони видобувають 88% українського природного газу.

«Газова незалежність може бути досягнута лише за рахунок зростання власного видобутку газу. Це необхідно і державі, і бізнесу, і кожному українцю. Немає іншої стратегії, окрім запровадження стимулюючої системи оподаткування газовидобування та зрозумілих правил гри для інвесторів. Сьогодні бізнес хоче і може сприяти енергобезпеці України, всіляко підтримуючи дії державних органів в цьому напрямку»,  – вважає Голова правління Асоціації газовидобувних компаній України Данііл Майданік. Мета Асоціації газовидобувних компаній України – використовуючи геологічний потенціал, перетворити Україну з імпортера в експортера енергетичних ресурсів.

Олександр Романюк, Перший заступник Голови Правління, виконавчий директор ПАТ «УкрГазВидобування» наголосив: «Для досягнення цілей програми 2020 (а це видобуток 20 млрд. куб. м. в 2020 році) «Укргазвидобування» планує реалізувати інвестиційний план, розрахований на 5 років, загальною вартістю близько 80 млрд. грн. Витрат потребує технічне переоснащення, фінансування заходів інтенсифікації видобутку, розвідки нових родовищ, буріння нових свердловин. Наша команда поставила собі за мету не просто утримувати падіння видобутку, а значно наростити обсяги видобутку. Досягнення енергетичної незалежності – цілком реалістичний план. Правда, за умови відсутності політичного втручання в діяльність менеджменту».

Марк Роллінс, Голова правління ПАТ «Укрнафта» при обговоренні перспектив газового ринку України наголосив на важливості підвищення рівня конкуренції та ринку, зміні податкового законодавства, впровадженні нових сучасних технологій та покращенні професійної компетенції персоналу: «На українському ринку газу я хочу бачити якомога більше нових учасників, які створюватимуть конкуренцію. Вони не лише зроблять фінансові вливання, але й принесуть нові знання та навички. Адже конкуренція сприяє інноваціями та розвитку».

Форум відбувся під патронатом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Організатор Форуму –  A7 CONFERENCES. Cпіворганізатор – Dentons.Стратегічний партнер – Асоціація газовидобувних компаній України. Партнер – ArabEnergyAllianceUA. Виставковий партнер – ЖК «OrangePark». Генеральний інформаційний партнер – Інтерфакс-Україна, Діловий ТВ-партнер – Перший діловий, Генеральний медіа-партнер – Український тиждень, Генеральний радіо-партнер – Голос столиці, Ексклюзивний медіа-партнер – ЛігаБізнесІнформ, Ексклюзивний бізнес медіа-партнер – газета «Бізнес», а також серед медіа-партнерів:5 канал, Перша Шпальта, Українська енергетика, Українські новини, Компаньон, Delo.ua, KyivPost, Енергетика України, Ділова столиця, Energy. Oil&Gas, Новоевремя, Промисловість в фокусі, TheUkrainianTimes, BusinessViews, TheUkrainianJournalofBusinessLaw, Нафторинок, Gas for Energy, Shale Gas International. За підтримки: УАІБ, MBAInternational, ACC, EBA, CUCC, KMBS, Рік Європи в Україні 2020, UBC, ABCnews, Міжнародний інститут бізнесу, Українська енергетична біржа.

Повний запис онлайн-трансляції Форуму на веб-сайті:www.a7conf.com/gas

 

Наступний Український газовий інвестиційний форум відбудеться 2 березня 2017 р.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до Оксани Кадочнікової, менеджера зізв’язків з громадськістю A7 CONFERENCES,тел.: +38 044 227 27 77, +38 068 120 53 35, oksana@a7-group.com