У Києві невідомі вистрілили в опозиційного російського журналіста Аркадія Бабченка у його домі, від отриманого поранення потерпілий помер у кареті «швидкої». Про це повідомив журналіст Айдер Муджабаєв у Facebook у вівторок, 29 травня.
«У Аркадія Бабченко стріляли, в будинку, у спину. Відвезли в лікарню. Шукаю в яку, їду туди», — написав він.
У поліції Києва підтвердили інформацію про вбивство журналіста, але не назвали його прізвище:
"Від отриманого поранення потерпілий помер у кареті «швидкої». Подія сталася на вулиці Микільсько-Слобідська у Дніпровському районі столиці. На лінію 102 надійшло повідомлення від лікарів: їм подзвонила жінка і сказала, що виявила в помешканні свого чоловіка в крові. Від отриманого поранення, попередньо – у спину, потерпілий помер. Загиблий – громадянин РФ, 1977 р.н., ведучий одного із телеканалів. На місце події виїхала слідчо-оперативна група Дніпровського управління поліції. Встановлюються обставини події", – йдеться у повідомленні.
Спікер Нацполіціі Ярослав Тракало розповів "Українській правді", що Бабченка вбили у власній квартирі:
"Надзвичайна подія сталася в Дніпровському районі. Дружина була у ванній кімнаті. Вона почула удари, вийшла і побачила чоловіка в крові. Викликала швидку, його забрали, він помер в кареті швидкої. На місці працює слідчо-оперативна група, керівництво з'ясовує обставини", – розповів Тракало.
Журналіст Осман Пашаєв у Facebook написав, що Аркадія Бабченка вбили трьома пострілами в спину в під'їзді будинку, коли він повертався з магазину.
Аркадій Бабченко – російський журналіст, блогер. Відкрито критикував путінський режим. Після початку переслідувань в Росії, переїхав до Праги, потім в Україну.
28 травня у своєму Twitter Бабченко написав про погрози з боку довіреної особи Володимира Путіна. Як зазначає Meduza, допис, ймовірно, був присвячений провладному блогеру Марині Юденич. Вона кілька років тому закликала Рамзана Кадирова «влаштувати чаювання» з Бабченко.
У 2017 році Аркадій Бабченко залишив Росію. За його словами, у нього з'явилися відомості, що йому «краще якийсь час пожити за межами батьківщини». Тоді розповідати про конкретні причини свого від'їзду Бабченко відмовився, однак зазначив, що це пов'язано з питанням його «свободи або несвободи»