У Києві суди оголосили вироки двом екс-бійцям ЗСУ, які перейшли на бік окупантів Криму

13 Лютого 2018, 15:44

У Києві суди оголосили вироки в справі "кримських дезертирів" Олександра Баранова та Максима Одинцова, яких звинувачують у державній зраді та дезертирстві. Про це повідомив їхній захисник Валентин Рибін, передає Радіо Свобода.

 

Зазначається, що 6 лютого Дарницький райсуд засудив Одинцова до 14 років позбавлення волі. За словами Рибіна, колишній військовий свою провину не визнав.

 

Крім того, 8 лютого Подільський райсуд ухвалив рішення ув’язнити до 13 років позбавлення волі Баранова, яких також не визнає свою провину.

 

Нагадаємо, військовослужбовці Максим Одинцов і Олександр Баранов були затримані у результаті проведення спецоперації СБУ 20 листопада 2016 року на адміністративному кордоні з Кримом. Проходячи службу в одній з військових частин на території Криму, під час окупації півострова вони не виконали наказ прибути на нове місце служби і залишилися на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство. Згодом вони уклали контракти про проходження військової служби у ЗС РФ. Під час допиту, за словами глави СБУ Василя Грицака, затримані визнали провину.

 

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав затримання СБУ військовослужбовців «незаконною провокацією».

 

Генеральне консульство Росії в Одесі направило українській стороні ноту з проханням надати копії документів, що засвідчують особу і громадянство затриманих на адмінкордоні з окупованим Кримом Олександра Баранова та Максима Одинцова.

 

Розгляд кримінального провадження стосовно Одинцова розпочався у лютому 2016 року в Дарницькому райсуді Києва. Захист клопотав про об’єднання двох справ в одну, проте суд відмовив.