У Києві суд учетверте переніс розгляд справи азербайджанського журналіста Гусейнова

17 Січня 2018, 14:39

У Києві 16 січня Апеляційний суд уже вчетверте переніс слухання скарги прокуратури щодо азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, затриманого в аеропорту "Бориспіль". Про це пише Центр інформації про права людини.

 

Зазначається, що прокуратура Київської області не забезпечила судове засідання перекладачем, хоча раніше суд зобов’язав її це зробити. Також досі відсутній переклад рішення Шевченківського райсуду Києва на азербайджанську мову.

 

"Окрім цього, зі слів представниці прокуратури Ольги Шукайло стало зрозуміло, що вона забула для посвідчення особи Гусейнова в суді його вилучений раніше паспорт Королівства Нідерландів", -йдеться в повідомленні.

 

Апеляційний суд просив представника прокуратури узгодити з керівництвом, чи варто надалі підтримувати свою скаргу.

 

"Якщо ви прийдете до думки, що немає сенсу у розгляді цієї апеляції і ви напишете заяву про відмову, ми закриємо провадження без вашої участі. Але навіщо "тягати" людину (Фікрата Гусейнова — Ред.), перекладача, адвоката тільки для того, щоб задовольнити амбіції?", — сказав суддя Іван Рибак.

 

Повідомляється, що наступне засідання відбудеться 31 січня об 11:15, справу слухатимуть судді В’ячеслав Дзюбін, Іван Рибак та Валерій Лашевич.  

 

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту Бориспіль прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який знаходився у міжнародному розшуку. Зазначається, що цей громадянин перебуває в міжнародному розшуку з метою арешту для притягнення до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.

 

17 жовтня Бориспільський міський районний суд на 18 діб заарештував азербайджанського журналіста. Водночас Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House зажадала від України звільнення азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова та припинення процедури щодо його екстрадиції. 

 

Згодом, 27 жовтня, суд відпустив Гусейнова на поруки народного депутата України Миколи Княжицького та директора Адвокатського центру в Українській Гельсінській спілці з прав людини Бориса Захарова.