У Києві стартує 46-й міжнародний кінофестиваль «Молодість»

22 Жовтня 2016, 10:39

У суботу, 22 жовтня, в Києві стартує найбільший кінофорум України, один із найголовніших кінофестивалів регіону Центральної та Східної Європи та одна з найважливіших світових подій в галузі студентського та дебютного кіно – 46-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість».

250 фільмів буде продемонстровано глядачам протягом дев’яти фестивальних днів у низці кінотеатрів Києва в рамках різних конкурсних секцій, позаконкурсних програм та в якості спеціальних подій. Крім кінопоказів, у рамках кінофестивалю відбудуться професійні заходи для сприяння розвитку української кіноіндустрії: майстер-класи, пітчинги, круглі столи, прес-конференції, брифінги тощо.

Цьогорічний КМКФ «Молодість», що пройде з 22 до 30 жовтня, відкриється однією із найгучніших прем'єр Венеціанського кінофестивалю – французькою стрічкою Стефана Брізе «Життя», знятою за однойменним романом Ґі де Мопассана.

Фільмом закриття стане остання кіноробота Анджея Вайди «Післяобрази», як висловлення честі й поваги майстру. Польська оскарівська комісія висунула «Післяобрази» на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». «Післяобрази» – це історія художника-авангардиста Владислава Стржеміньского (1893-1952), що піддавався переслідуванням у Польщі як противник соціалістичного реалізму.

Також серед найбільш очікуваних подій фестивалю – угорська програма, присвячена революції 1956-го року в Угорщині «Угорська рапсодія». Як стало відомо організаторам КМКФ «Молодість», Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень повідомив, що в Угорщині 2016 рік був приурочений пам'яті тих подій, та висловив подяку Україні та кінофестивалю «Молодість» за включення «Угорської рапсодії» у програму фестивалю.

Відкриття фестивалю відбудеться 22 жовтня у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, закриття – 29 жовтня. 30 жовтня відбудеться день глядача у рамках фестивалю.

Календар фестивалю дивіться за посиланням

Довідка

«Молодість» засновано у 1970 році як огляд студентських та дебютних стрічок молодих українських кінематографістів. З 1987 року фестиваль стає міжнародним, а у 1993 отримує офіційний сертифікат Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Дотепер «Молодість» залишається єдиним міжнародним кінофестивалем в Україні, акредитованим FIAPF.

Читайте також: «Молодість» постаріла: 42-й Київський кінофестиваль не мав очікуваного молодецького драйву

Щорічно кінофестиваль збирає гостей та учасників з понад 60 країн світу, а загалом фестивальні заходи та кінопокази відвідують десятки тисяч гостей та глядачів.

На участь у програмі 46-го КМКФ «Молодість» надійшло понад 2000 заявок, з яких було відібрано близько 250 учасників з 60 країн.