Затриманий 41-річний житель Запоріжжя чоловік вже мав сім судимостей за шахрайство. Він відсидів у в’язниці в цілому більше десяти років. В останній раз звільнився з колонії в жовтні 2010 року і відразу ж приїхав до столиці.
За словами затриманого, свою шахрайську схему отримання внесків він принципово не міняв з 1993 року.
Так, телефонуючи директорам великих комерційних фірм, які працюють у медичній галузі, шахрай представлявся народним депутатом і, посилаючись на благодійність, просив допомогти готівкою на проведення операцій по протезуванню незаможних пацієнтів.
Суми варіювалися в межах півтора – двох тисяч гривень. При цьому ніяких фінансових документів або розписок ніхто не оформляв.
Цього разу шахрай працював за такою ж схемою з тією лише різницею, що називався не народним депутатом, а його помічником або водієм. Для більшої переконливості він виготовив візитки народного депутата з фіктивними реквізитами, а для себе виправив довідку тому, що він є членом якогось благодійного товариства з надання допомоги малозабезпеченим громадянам.
Як відзначають у київській міліції, більше двох третин підприємців при особистій зустрічі з «помічником народного депутата» відмовлялися платити внески.
Слідство встановило більше десяти ошуканих комерсантів. Їм завдано загальний збиток на суму більше п’ятнадцяти тисяч гривень.
Оперативники вважають, що обдурених набагато більше, а сам затриманий співпрацює зі слідством і вказує адреси відвіданих фірм. Проте слідство зіткнулося з небажанням потерпілих писати заяви в міліцію. «Комерсанти мотивують це браком часу. Але, швидше за все, їм, солідним людям, просто соромно виступати в такому непривабливому світлі», – відзначається у повідомленні.
«Київська міліція звертається до всіх громадян, до кого звертався цей шахрай, з проханням відкинути удавану сором’язливість і допомогти слідству встановити істину у цій справі», – відзначає прес-служба УМВС України у м. Києві.
Нещодавно прокуратура міста Києва виявила факт шахрайства з фінансовими ресурсами з боку трьох ТОВ при отриманні кредитів у АБ “Банк регіонального розвитку”. Було з’ясовано, що при отриманні кредитів службові особи цих товариств підробили документи.