У Києві розпочинається святкування 1025 річниці хрещення Русі

26 Липня 2013, 08:10

Програма заходів з нагоди відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі

Дата

Час

Подія

26 липня

10:00

Міжнародна наукова конференція «Володимир Святий і хрещення Русі»

(Велика зала Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, вул. Велика Житомирська, 2)

11:00

Відкриття виставки «Велике і величне», присвяченої 1025-річчю хрещення Київської Русі за участю президента України, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

(Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», вул. Лаврська, 10-12)

15:00

Урочиста академія в Національному палаці мистецтв «Україна» за участю президента Віктора Януковича, членів уряду та членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

(Національний палац мистецтв «Україна», вул. Червоноармійська, 103)

21:00

Зустріч Хреста святого апостола Андрія Первозванного

(Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, вул. Лаврська, 21)

27 липня

9:00

Урочиста літургія в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі УПЦ МП

(Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, вул. Лаврська, 21)

10:00

Урочиста святкова Літургія УАПЦ в приміщенні Андріївської церкви

(Андріївська церква, Андріївський узвіз, 23)

10:00

Урочистий молебень біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру (очолять предстоятелі Помісних православних церков) за участю президента, глав іноземних держав та урядів, державних і громадських діячів, віруючих

(парк «Володимирська гірка», узвіз Володимирський, 4)

17:00

Вечірнє богослужіння УПЦ МП на Соборній площі Києво-Печерської лаври

(Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, вул. Лаврська, 21)

17:00

Всенічне бдіння з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі у Володимирському патріаршому кафедральному соборі УПЦ КП

(Володимирський собор, бульвар Тараса Шевченка, 20)

18:00

Святковий концерт на Хрещатику, який проводить Міжнародна громадська організація «День хрещення Русі»

(Площа перед адмінбуділею Київської міськради, вул. Хрещатик, 36)

28 липня

9:00-13:30

Архієрейська служба Римо-католицької церкви

біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру на Володимирській гірці

(парк «Володимирська гірка», узвіз Володимирський, 4)

10:00

 

після 12.00

 

Божественна літургія з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі у Володимирському патріаршому кафедральному соборі УПЦ КП

(Володимирський собор, бульвар Тараса Шевченка, 20)

Хресний хід (після завершення Божественної літургії) від Володимирського патріаршого кафедрального собору до пам’ятника святому Володимиру

Володимирський собор (бульвар Тараса Шевченка, 20), вулиця Володимирська, Софійська площа, парк «Володимирська гірка»(узвіз Володимирський, 4)

21:00

Офіційне відкриття відреставрованої Колони Магдебурзького права. Виставка конкурсних проектів Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам’ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Концерт та світломузичне шоу.

(Пам'ятник Магдебурзькому праву, вул. Набережне шосе, 6)

 
У свою чергу, Українська греко-католицька церква проведе свої заходи з нагоди 1025-ліття хрещення України-Русі у серпні цього року. Зокрема, з 17-18 серпня відбудеться Міжнародна всецерковна проща та освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві.

Варто нагадати, що раніше глава УГКЦ Святослав заявив, що поєднання дня хрещення України-Руси з днем пам’яті святого рівноапостольного Володимира Великого є «московською традицією».

«Об’єднання цих двох подій відбулось в Російській імперії лише на 900-ліття святкування хрещення Руси – в 1888 році та мало на меті підкреслити державний характер релігії московського православ’я і претензії Москви на спадщину Київської Руси», – пояснив він.

Водночас він підкреслив, що саме греко-католицька «Церква зберегла давню київську церковну традицію, яка сягає часів Володимирового хрещення і згідно з якою хрещення України-Руси рік у рік відзначає 14 серпня – у день Макавейських мучеників, коли розпочинається Успенський піст».

Наразі відомо, що на святкування до столиці приїдуть глави трьох держав: Росії, Молдови та Сербії.

26 липня до Києва приїде глава Російської православної церкви патріарх Кіріл. Разом з предстоятелями інших православних церков він прибуде на спеціальному літерному поїзді, в якому також перевозитимуть хрест апостола Андрія Первозванного. Після святкування ювілею Хрещення Русі у Києві, Кіріл на цьому ж поїзді поїде до Мінська.

До святкування в УПЦ МП заявили, що не рекомендують віруючим приходити на молебень 27 липня за участю Кіріла та кількох глав держав. За словами голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрея Георгія Коваленка, молебень відбуватиметься на Владимирській гірці з високим рівнем охорони, а тому бажаючим відвідати молебень видаватимуть спеціальні перепустки, кількість яких обмежена. У зв’язку з цим, він порекомендував замість відвідування молебню подивитися його по телевізору, або послухати по радіо, а також прийти на богослужіння в Києво-Печерську Лавру.

Святкові заходи вплинуть і на життя столиці. Так, Державтоінспекція Києва рекомендує водіям утриматися від поїздок до Центрального і Південного залізничних вокзалів у другій половині дня 26 липня. Крім цього, 27-28 липня у Києві вулиці Трьохсвятительську, Лаврську, Грушевського та Хрещатик перекриють

Під час урочистих заходів в центральній частині Києва міліція посилить охорону громадського порядку – буде задіяно 5200 працівників особового складу столичної міліції та військовослужбовців внутрішніх військ МВС. 

Нагадаємо, до ювілейних урочистостей на благоустрій Києва міська влада виділила 30 мільйонів гривень.