У Києві представили посібник із патріотичного виховання, який відійшов від радянських стандартів

26 Серпня 2015, 15:05

У Києві презентували навчальний посібник з патріотичного виховання «Курс юного патріота» для дітей віком від 9 років, який включатиме 9 книг, вихід кожної з яких планується до кожного наступного навчального року. Його представили автори та учасники проекту: автор посібника – практикуючий психолог Максим Колесніченко, а також директор видавництва «Креативна група 64» Анастасія Іщенко, куратор програми «Я – юний патріот» Леся Шавловська. 

Наразі накладом 1 тис. примірників видано першу книгу серії. 

За словами Колесніченка, посібник на сьогодні отримав всі необхідні дозволи, пройшов через всі кваліфікаційні комісії і на сьогодні має статус Міністерства освіти та науки України «схвалено для використання у середніх загальноосвітніх школах». Він може використовуватись як в школі так і в гуртковій роботі, в позашкільній.

За поясненням психолога, методологія програми курсу заснована на принципах терапевтичної роботи з психологічними травмами учнів 3-11 класів, що є причиною їх протестної поведінки та особистої соціальної дезорієнтації.

Колесніченко зазначив, що курс відходить від радянських стандартів патріотичного виховання як ідеологічного вишколу. Натомість він пропонує діалогічний підхід, заснований на цінностях та зацікавленнях дітей відповідного віку.

З нового навчального року «Курс юного патріота» буде впроваджуватися у навчальний процес однієї з київських загальноосвітніх шкіл.

Як повідомила Шавловська, 31 примірник 1 вересня буде урочисто передано учням загальної спеціалізованої школи №200 ім. Василя Стуса, де курс почнуть впроваджувати у навчальний процес.

Як повідомила Іщенко, наразі посібник всі зацікавлені можуть замовити та придбати на офіційній сторінці видавництва «Креативна група 64».

Нагадаємо, в травні парламент ухвалив постанову про патріотичне виховання молоді та вшанування воїнів АТО.

А в липні Кабмін утворив комісію з питань національно-патріотичного виховання.