У Києві почали позапланову перевірку роботи та технічного стану маршруток

12 Листопада 2017, 11:58

У Києві розпочалися позапланові перевірки перевізників, які виходять на міські маршрути. Про це повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації. 

Зазначається, що Державною службою України з безпеки на транспорті утворено комісії з технічних розслідувань обставин та причин дорожньо-транспортних пригод.

У разі виявлення порушень дотримання ліцензійних умов буде здійснено комплексну перевірку господарської діяльності перевізника та у подальшому розглянуто питання анулювання ліцензії на право здійснення пасажирських перевезень.

"Перші дні перевірок виявилися насиченими та продуктивними. За виявлені порушення на перевізників були складені акти. Вважаю за необхідне жорстко реагувати на найменші порушення, адже безпека пасажирів для нас у пріоритеті", – розповів директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

Так, за два дні було перевірено маршрутні таксі за маршрутами № 464, 459, 474, 497-К, 450, 437, 408, 201, 200-К, 198 та 194.

У маршрутному таксі за маршрутом № 201 технічне завдання не відповідало заявленому в конкурсі, а в маршруті № 459 кількість транспортних засобів не відповідала договору. Такі порушення є підставами для розірвання договорів з цими перевізниками.

Також під час рейду спіймали нелегального перевізника на маршруті № 501, який наказом Департаменту вже закритий. У результаті були накладені штрафні санкції на водія.

"Наша принципова позиція – замінити маршрутки комфортним та сучасним громадським транспортом. Для цього ми оновлюємо рухомий склад – закуповуємо автобуси, тролейбуси та трамваї високої місткості" – наголосив Симонов.

Позапланові перевірки перевізників триватимуть протягом наступних двох тижнів.

Як повідомлялось, у Києві біля станції метро "Героїв Дніпра" на проспекті Героїв Сталінграда під колеса маршрутного таксі потрапило подружжя, унаслідок чого жінка від отриманих травм померла на місці, а чоловік – у кареті "швидкої" дорогою до лікарні. 

Згодом мер Києва Віталій Кличко доручив Департаменту транспортної інфраструктури КМДА разом з Державною службою України з безпеки на транспорті провести комплексну перевірку ліцензій і відповідність їм умов та стандартів роботи приватних перевізників, маршрутні таксі яких працюють у столиці.