У Києві побудують Меморіал Голокосту «Бабин Яр»

29 Липня 2020, 10:36

У середу, 29 липня, президент України Володимир Зеленський підтримав будівництво Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» у Києві. Про це повідомила прес-служба Меморіального Центру Голокосту "Бабин Яр".

 

«Багато українців носять високе звання «Праведника народів світу». Це українці, які часто ціною власного життя, рятували євреїв у Голокост. Створення меморіалу –  дуже важливе для нашої країни. В її історії – було багато трагічних сторінок. Однак, ми маємо пам’ятати про них, розповідати своїм наступним поколінням. Такі моменти повинні бути в історії України. Вони є в наших розповідях, в пам’яті, в книжках. Дуже хочеться, щоб цей проект було втілено в життя і ми разом з вами збудували історію», – розповів Володимир Зеленський. 

 

Водночас Президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер наголосив: майбутній Меморіал має давати відвідувачам чітку відповідь на питання, що таке антисемітизм. Цей проект має бути міжнародним і привернути увагу всього світу до історії України. 

 

«Це третє покоління, яке знає про Голокост. Але якщо про Аушвіц знають майже всі, то історія Бабиного Яру молоді майже невідома. Я хочу, щоб приїжджали до Києва побачити Меморіал «Бабин Яр», щоб зрозуміти, що тут сталося», – зазначив він. 

 

Президент Польщі 1995–2005 рр. Александр Кваснєвський додав, що проект матиме суттєвий вплив на імідж України. 

 

«Ми хочемо серйозно і чуттєво говорити про те, що відбулося 80 років тому. І з цією історією дивитися та розуміти, як нам жити в майбутньому. Цей проект має великий вплив на імідж України та те, як люди розумітимуть сучасну Україну». 

 

Як зазначалося, 29-30 вересня 1941 року нацисти розстріляли в Бабиному Яру понад 33 тисячі євреїв. Загалом там було страчено понад 100 тисяч осіб — масові розстріли тривали до визволення Києва.