У Києві підприємців звільнили від сплати ЄСВ до кінця місяця

8 Квітня 2020, 15:39

До 30 квітня фізичних осіб-підприємців Києва звільнили від сплати єдиного соціального внеску, повідомив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу 8 квітня, передає Інтерфакс-Україна.

 

Мер пояснив, що для її отримання треба звернутися в Центр зайнятості за місцем реєстрації, як платника ЄСВ.

 

Також, за словами Кличка, вже почали діяти кредитні канікули на час обмежувальних заходів для підприємців.

 

Крім того, Київрада виділила гроші на відновлення програми фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 8 квітня зафіксовано 1668  випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.