"У Києві обмежень щодо населення Київенерго не планує. Є ряд відключень, які не впливають на звичайну життєдіяльність міста. Це юридичні особи, не соціально значимі – комерційні підприємства і дрібна промисловість – які технологічно мають можливість зупинятися на дві години протягом доби. Квартири і багатоповерхові будинки в Києві відключатися не будуть", – сказав він.
За словами Фоменка, аварійне відключення промспоживачів – тимчасовий захід, викликаний перебоями з постачанням вугілля на енергогенеруючі підприємства.
"На жаль, сьогодні генеруючі потужності не дозволяють покрити всю потребу в споживаній електричній енергії. Для того, щоб покрити цю потребу – необхідно або піднімати генерацію, що сьогодні через брак вугілля неможливо, або знижувати споживання. Оскільки генерацію підняти неможливо – диспетчери країни (НЕК "Укренерго" – ред.) дають команду на зниження споживання в ті години, коли максимальне навантаження", – пояснив він.
Гендиректор Київенерго при цьому висловив переконання, що вже на початку жовтня графіки відключень стануть не актуальними.
"Найближчого тижня ситуація роз'ясниться з точки зору імпорту вугілля. З'являється інформація, що найближчий тиждень-два будуть перші тонни вугілля, які надійдуть в Україну", – підкреслив він.
Нагадаємо, НЕК "Укренерго" застосувала 23 вересня аварійні графіки обмеження подачі електроенергії в Північній (Полтавська, Сумська і Харківська області) і Центральній (Житомирська, Київська, Чернігівська і Черкаська області) енергосистемах у зв'язку з дисбалансом виробництва електроенергії.
24 вересня о 12:00, по команді "Укренерго" з метою забезпечення надійної роботи об'єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між споживанням і виробництвом електроенергії були застосовані графіки аварійних відключень у Києві.
Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості ще в серпні направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення, як це було в 90-х роках, у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України. Україна вперше за тривалий період почне імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована велика частина діючих шахт. 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решта виробляють ТЕС шляхом спалювання газу і вугілля. Брак газу і зупинка 80% шахт викликали дефіцит енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії. «Київобленерго» експлуатує розподільні електричні мережі, розташовані на території Київської області (за винятком столиці), і поставляє електроенергію споживачам регіону