У Києві 8 та 9 травня не будуть проходити масові заходи у зв'язку з карантинними заходами. Про це 5 травня повідомив на брифінгу міський голова Києва Віталій Кличко.
"Цього року виповнюється 75 років з Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Втім, у зв'язку з обмеженням масових заходів у столиці, масові заходи проводити не будуть. Я розумію, що багато людей у цей день вітають ветеранів, несли квіти до пам'ятників, ходили на кладовища до рідних, відвідували музеї, але цього року формат на жаль буде іншим", – зазначив міський голова.
Він також закликав мешканців Києва, у яких є в родинах ветерани або просто люди похилого віку, зробити все можливе, аби вберегти їх від ризику інфікування та провести ці дні вдома.
Міський голова попередив, що не варто проводити політичні акції та провокації, адже у столиці поліція та муніципальна варта нестимуть посилену службу.
Нагадаємо, що у Києві на минулу добу від коронавірусної хвороби COVID-19 померла одна людина. Загалом у столиці зареєстрували ще 48 людей, у яких лабораторно підтведили захворювання на COVID-19. Серед них – двоє медиків.
COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.