У Києві намагаються запобігти затопленню Куренівки

14 Серпня 2012, 13:40

Він пояснив, що затоплення сталося в результаті виходу на поверхню річки Сирець, частина якої на певному проміжку на території Києва проходить в залізобетонному колекторі. «Вчора на одній з камер зірвало два люки і вода вийшла на поверхню, на проїжджу частину. Сталося це у зв'язку з переповненням колектора», – сказав Пшеничний.

Він пов'язує це з сильними зливами. «Вчора випало більше половини місячної норми. Якщо місячна норма – 75 мм, то випало десь 50 мм», – зазначив він.

За його словами, воду річки відкачати неможливо, в той же час сьогодні в порівнянні з вчорашнім днем ​​рівень затоплення знизився.

«О 18.00 ми зберемо технічну нараду і будемо приймати рішення, як діяти далі. На сьогоднішній день рівень води щодо бровки вулиці дещо знижується. Якщо порівнювати з вчорашнім днем, то він упав десь на 80 см. Вчора був десь 1,5 м. Тобто майже вдвічі. І зараз продовжує знижуватися», – сказав Пшеничний.

З приводу варіантів ліквідації надзвичайної ситуації він повідомив: «Варіанти можуть бути різні: перехоплювати воду, будувати насосну станцію, чистити колектор та інше. Є багато варіантів. Яка причина того, що сталося, ми на сьогоднішній день не знаємо, тому що колектор заповнений водою … Туди потрапити не можна. Чому вода вийшла на поверхню, ще не встановлено».

Щодо аварії колектора на вулиці Зодчих Пшеничний пояснив, що система є зношеною: «Необхідно перекладати колектора. Зруйнувалася і провалилася верхня частина колектори. Зараз вдалося перепідключити всіх споживачів на інший колектор, і всі будинки зараз з водою і каналізацією. Розпочато відновлювальні роботи. Швидше за все, коли відкачають воду, в цей залізобетонний колектор затягнуть пластикову трубу». Ремонт, прогнозує Пшеничний, триватиме близько 10 днів.

Читайте також: Запікана куренівська трагедія