На даний момент на місці, де стояла вікова альтанка, залишилися лише 8 металевих вертикально розташованих труб, які стирчать майже на рівні землі, на яких кріпилася альтанка. Саму ж конструкцію, судячи з усього, просто зрізали і вивезли. Доріжки, що ведуть до місця, де стояла альтанка, засипані свіжим гравієм, а поряд лежать комплекти нової плитки.
Вчора користувачі «Живого журналу» розмістили ряд фотографій із зображенням частин демонтованої альтанки, які на той момент лежали поряд з тим місцем, де вона була встановлена, проте зараз конструкцій альтанки там вже немає.
Деякі інтернет-користувачі припустили, що альтанку демонтували тимчасово за розпорядженням місцевої влади для проведення ремонтних робіт. Проте стан металевої конструкції, а точніше тих частин, які від неї залишилися в результаті демонтажу, що видно на фотографіях, викликає великий сумнів в можливості її відновлення у тому вигляді, в якому вона існувала понад сто років.
Кокорівська альтанка знаходиться на горі над Дніпром неподалік від пам’ятника Хрещення Русі і Михайлівського монастиря. З неї відкривався чудовий вид на Дніпро, на дніпровські острови, на Поділ.
Альтанка була названа на честь мецената і заводчика Василя Кокорєва. Побувавши в 1863 році на Володимирській гірці, він розпорядився передати у подарунок Києву одну тисячу рублів з тим, щоб тут встановили альтанку.
Тільки наприкінці ХІХ століття влада міста під час проведення чергових робіт з впорядкування Володимирської гірки згадала про подарунок Кокорєва. На той час, завдяки відсоткам, капітал мецената зріс більш як утричі, що дозволило створити не одну, а дві ажурні металеві альтанки.
Нагадаємо, днями в соціальних мережах з'явилася інформація про знесення 3 історичних будинків на Андріївському узвозі в рамках проекту з будівництва офісного комплексу «Андріївський плаза».
Компанія, яка демонтувала будинки (донецька група ЕСТА, входить до групи СКМ Ріната Ахметова)вже пообіцяла віддати Києву будівлю, яку збудує на Андріївському узвозі.
Фото: ИВан Просперо, Everyday.in.ua