У Києві на місці аквапарку будують висотки

10 Березня 2011, 10:04

На набережній Дніпра побудують 10 будинків висотою в 23 поверхи кожен з підземними паркінгами та торговельно-офісним центром. У ньому розмістять 1323 квартири на 3635 осіб.

Інвестор- компанія Ukrainian Development Partners. У її повідомленні зазначено, що будівництво розпочато влітку 2010 року, а закінчити збираються в 2014 році.

Але за документами в цей час і на цій ділянці перебувати повинен був зовсім інший об'єкт.

«Забудова мікрорайону почата з урахуванням змін, внесених рішенням Київради від 28 жовтня 2010 року. Якщо раніше було погоджено будівництво офісного комплексу з ландшафтним парком, то після внесених з ініціативи забудовника змін на цій території буде будуватися житловий комплекс з об'єктами інфраструктури», – заявили в ГУ архітектури.

«Наскільки знаю, це буде житловий комплекс «РіверСтоун». Він межує з нашою територією», – розповів архітектор Андрій Пашенько, автор проекту аквапарку по сусідству.

Представник компанії-підрядника «Міськжитлобуд» заявила, що з 7,03 га ділянки на зелену зону і благоустрій на прибережній території буде відведено, відповідно, 2,17 і 3,29 га.

«Парк буде відкритий для доступу всіх жителів мікрорайону. Концепція парку зараз розробляється, там будуть скульптури, майданчики, «стоун-хенджи», красива набережна, дитсадок на 120 місць, фітнес-зал, дитячі та спортмайданчики. Дійсно, на ділянці планувався офісний центр, але місце біля води більше підходить для житла. Поверховість в процесі підготовки проекту не змінювалася – 23 поверхи», – заявила керівник прес-служби компанії-підрядника Галина Богданенко.

Нагадаємо, громадські слухання щодо забудови території Княжого Затону відбулися наприкінці лютого 2010 року. На них жителям представили проект будівництва аквапарку в складі малоповерхового ТРЦ. Забудовник тоді всім розіслав запрошення і кілька годин провів у залі, вислуховуючи прохання та побажання.

Однак влітку почалося будівництво багатоповерхівок. Тобто на слуханнях обговорювали одне, а потім змінили функціональне призначення землі.

Згідно з детальним планом території мікрорайону № 11 Позняки Західні, площа в 170 га навколо Княжого Затону планується використовувати так: 41 га – житлові будинки, 32 га – об'єкти обслуговування, 15 га – вулиці і дороги, 40 га – паркова зона. Тепер від останньої відібрали 7 га під «РіверСтоун».

У жовтні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров прогнозував затвердження генеральних планів всіх обласних центрів у 2011 році.